ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO W SOBOTĘ 14 WRZEŚNIA 2024 ROKU O GODZINIE 8.30!

Legitymacje szkolne

Aby otrzymać legitymację szkolną należy wypełnić załącznony wniosek, a następnie złożyć wypełniony i podpisany wniosek do dyrektora szkoły.

Korzyści płyące z posiadania legitymacji:

Zgodnie z ustawą uprawnienie do ulgi z tytułu legitymacji wynosi 37% – przy przejazdach środkami publicznego transportu zbiorowego kolejowego w pociągach osobowych, pospiesznych i ekspresowych, na podstawie biletów jednorazowych.

W kontekście pytań o ulgi na bilety jednorazowe na przejazd komunikacją miejską – autobusową lub tramwajową nie uprawniają do ulg na przejazd tymi środkami transportu. Przypominamy, że małoletni pobierający naukę w Polsce również takiej ulgi nie posiadają z mocy przepisów rangi ustaw lub rozporządzeń. Kwestia opłat za bilety jednorazowe, kręgu osób uprawnionych do bezpłatnych lub ulgowych przejazdów jest regulowana w Polsce przede wszystkim przez prawo miejscowe (uchwały rad gmin) – np. poprzez przyjęcie uchwały Rady Miasta, w której ustalony jest katalog osób uprawnionych do przejazdów ulgowych oraz wymiar ulg.

Ulga przysługuje uczniom do ukończenia 18 roku życia, a legitymacja jest ważna z dokumentem stwierdzającym tożsamość i wiek ucznia. Legitymacje wydane na rok szkolny kończący się w państwie wydania  zachowują ważność na kolejny rok szkolny.

Data dodania: 2024-06-24 19:29:20
Data edycji: 2024-06-24 19:38:01

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!

Semper in altum - zawsze wzwyż